Start / Ogłoszenia

Wystawa fotografii - 2023-05-25
Ales Milerský (1953)
Fotografią zacząłem się interesować, mając piętnaście lat. Od 1976 roku pracowałem jako fotograf profesjonalny w działach promocji przedsiębiorstw i firm przemysłowych, w muzeum oraz w redakcjach gazet i czasopism. Od 1992 roku jestem fotografem niezależnym.
Prezentowane na wystawie fotografie są montażami średnioformatowych kolorowych i czarno-białych slajdów, przy użyciu metody kanapkowej, finalnie kopiowanych na papierze pozytywowym. Większość prezentowanych fotografii została wykonana w latach 1977-1981 (dwie są wykonane po roku 2000). W tym czasie nie było komputerów ani programów do edycji zdjęć. Dziś są dygitalizowane tylko do druku. Jako fotograf, pracowałem wyłącznie na analogowych aparatach średnioformatowych: Pentaxie 67 i na sprzęcie w systemie Arca - Swiss, głównie na materiałach czarno-białych. Fotografie kopiowałem powiększalnikiem do formatu 50 × 60 cm, na klasycznych papierach fotograficznych matowych, Ilforda lub Kodaka, z podłożem barytowym. Obecnie jestem na emeryturze i już nie zajmuję się fotografią profesjonalną oraz komercyjną; a do fotografii „pro memoria” używam lustrzanki cyfrowej.
Przegląd mojej twórczości jest dostępny na stronie www.milersky.cz.

Aleš Milersk
Galeria Wisła - Wystawa fotografii - 2023-05-25
Konkurs Fotograficzny Fundacji Fotografia Polska - 2023-06-05
Fundacja Fotografia Polska ogłasza Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny!
Temat Konkursu:
Czarodziejskie i czarnoksięskie,
topiel w błękicie,
takie oczy – toż to nieszczęście,
będą mi śnić się.

Władysław Broniewski

Konkurs realizowany jest za pośrednictwem strony internetowej – www.fotografiapolska.pl należącej do Organizatora. Każdy z Uczestników przystępując do Konkursu zobowiązuje stosować Regulaminu. Termin nadsyłania prac – do 15 sierpnia 2023 r.
Więcej informacji o konkursie, szczegółowy regulamin jest na www.fotografiapolska.pl