Start / Kronika / 2023 / wydarzenie

Spotkanie w listopadzie. - 2022-11-16
No i stało się! W czasie listopadowego zebrania zmierzyliśmy się z niezwykle trudnym tematem, jakim jest niewątpliwie „Plakat fotograficzny”. Jednakże na samym początku spotkaliśmy się z Grzegorzem Piaskowskim – etnologiem, działaczem ekologicznym, nauczycielem szkoły Zen. Grzegorz Piaskowski jest także fotografem – laureatem wielu prestiżowych nagród międzynarodowych. Jego zdjęcia trafiły do renomowanych czasopism i magazynów – National Geografic. Guardian, La Reppublica, Kontynenty i in. W czasie prezentacji dowiedzieliśmy się, w jaki sposób nasz gość traktuje swą fotograficzną pasję. W kwietniu tego roku w Płockiej Galerii Sztuki mieliśmy okazję zapoznać się z projektem fotograficznym Grzegorza Piaskowskiego pt. „Bezbramna brama”, rozumianym jako autorski sposób kształtowania wrażliwości w procesie postrzegania otaczającego nas świata, jako trening uważności.
Później w konkursie na fotografię miesiąca przystąpiliśmy do wyboru zdjęcia najlepiej oddającego istotę plakatu fotograficznego. Tu nie obyło się bez ożywionej dyskusji. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Waldemarowi Robakowi, drugie miejsce zajął Piotr Statkiewicz, a trzecie Agnieszka Bytner. Życzymy laureatom kolejnych sukcesów!
A na koniec… ale Meksyk! Artur Kras zaprezentował nam zdjęcia ze swojej podróży do tego, jakże egzotycznego dla nas kraju.